Odjinud
Tady máme restauraci a lékárnu v jednom baráku. To je celkem praktická kombinace. Zdeněk Pohlreich

Dokonalé vánoční cukroví

Dokonalé vánoční cukroví

Cukr na poprášení cukroví

Na pocukrování je nejlepší pravý vanilkový cukr. Dvě kila moučkového cukru přesypeme do plastové krabice a vložíme do něj vanilkový lusk. Během týdne cukr nasákne vůni. Až cukr spotřebujeme, vanilku můžeme stejným způsobem použít. Pokud nemáme čas čekat na provění cukru, vložíme celý vanilkový lust společně s 2kg krupicového cukru do mixéru a mixujeme tak dlouho, až z vanilky zbydou miniaturní černé tečky. Nejméně voňavější kombinace je smíchání půl kila moučkového cukru se 2 sáčky vanilkového cukru.

Rozdílné suroviny

Je ověřeno, že cukroví podle jednoho receptu může chutnat pokaždé jinak. Stačí použít menší vajíčko, vybrat sáček s moukou s jiným obsahem lepku nebo péct cukroví při nižší (či vyšší) teplotě. Rozdílně se také chová odleželé a neodleželé těsto. Při pečení proto spoléháme na cit (no a máme problém) – pokud se nám zdá těsto příliš suché a drobivé, přidáme do něj tuk či tekutinu; naopak řídké těsto si žádá více mouky.

Odpočívání těsta

Pokud můžeme, připravíme si těsto na cukroví den dopředu (výjimku tvoří těsta se sněhem z bílků). Zabalíme je do potravinářské fólie a dáme do ledničky. Odležené těsto má totiž lepší vlastnosti: mimo jiné lépe drží tvar – a hlavně, výsledek je o poznání chutnější!

Pečení

Údaje o době pečení považujme za orientační. Každá trouba peče jinak a také záleží na tom, jak je rozpálená (první plechy se zpravidla pečou o něco pomaleji). Jednotlivé kousky dáváme na plech raději dále od sebe – některé druhy trochu nabudou a mohly by se slepit. Ihned po upečení cukroví sundáme z plechu; připálit se totiž Detta ar ett onlinesverigecasinon.com som erbjuder spelaren att spela pa fyra spel samtidigt. může i po vytažení z trouby, jen o rozpálený kov.

Čokoládová poleva

Osvědčené jsou i hotové polevy v sáčku, které se rozpouštějí v horké vodě. Dobře tuhnou a velmi snadno s nimi vyrobíme efektní cákance. Připravit si můžeme také svoji vlastní čokoládovou polevu: v rendlíku rozehřejeme 125 g másla, přidáme tabulku 60% čokolády, nalámanou na menší kousky a mícháme dohladka.

Skladování

Cukroví bez krémů (linecké, vanilkové rohlíčky, oříškové sušenky…) můžeme uskladnit v krabicích v kuchyni. Kousky s krémem je lepší dokončit až pár dní před Vánocemi a uchovávat v lednici nebo na jiném chladném místě. Na stůl dáváme jen pár kousků, aby se krém v teple neroztékal a nekazil.

* Mouku je třeba vždy prosít. Pečivo pak bude kypřejší.
* Používejte máslo, ne rostlinný tuk.
* Těsto na linecké, rohlíčky, košíčky a další máslové cukroví vždy odležet, nejlépe přes noc v lednici, těsto se pak lépe válí a vykrajuje.
* Před vyvalováním těsta vychladíme těsto ve tvaru válečku v lednici, těsto se pak nebude tolik lepit.
* Tvary vypichujeme jeden vedle druhého, nenecháveme mezi nimi zbytečné mezery. Při každém novém hnětení a vyválení těsta se do něj totiž dostává další a další mouka. S těstem se potom špatně pracuje a upečené cukroví není křehké.
* Upečené cukroví nikdy nenecháváme na plechu, spálilo by se. Vždy pečeme na pečicím papíru.

Dokonalé vánoční cukroví
0 hlasů, 0.00 prům.hodnocení (0% skóre)

Napište mi, co si o tom myslíte