Odjinud
Kurkuma je japonskej šafrán, kterej se používá kupodivu v Indii. Je to v podstatě takový barvivo. Ale blíží se to samozřejmě ke kari. Jirka Babica

Krupicové nočky s borůvkovou polevou

Ingredience (4 porce):
* 2 vejce, žloutky a bílky zvlášť
* 50 g másla, měkké
* 250 g měkkého plnotučného tvarohu
* 2 lžíce tučné kysané smetany
* 80 g dětské krupičky
* 2 lžíce mléka
* špetka soli

Na omáčku:
* 400 g borůvek
* 60-80 g krupicového cukru
* 1 lžička maizeny
* 125 ml smetany na šlehání, ušlehané

Do velkého hrnce dáme vařit osolenou vodu. Bílky ušleháme na pevný sníh. V míse utřeme máslo se špetkou soli a žloutky. Zašleháme tvaroh a kysanou smetanu. Přisypeme krupičku a zlehka vmícháme sníh. Lžící vykrajujeme nočky a vkládáme je do vroucí vody. Pokud se těsto lepí na lžíci, namáčíme jí před vykrojením noku do studené vody. Jakmile vyplavou na povrch (asi za 5 až 8 minut), jsou hotové. Před vyjmutím jeden rozkrojíme; pokud je uprostřed uvařený, vyjmeme zbytek noků děrovanou naběračkou.

Borůvky vložíme do hrnce, posypeme cukrem a lehce pomačkáme. Zahříváme na mírné plameni, aby se cukr rozpustil cca 8-10 minut, na poslední minutu vlijeme škrob rozmíchaný ve lžíci vody. Noky rozdělíme na talíře, přelijeme borůvkami a ozdobíme šlehačkou.

Tip: Borůvky můžeme zmrazit, aniž by se zásadně měnila jejich chuť či konzistence. Při pečení borůvky nerozmrazujeme, jen kuličky obalíme v troše maizeny – nepustí pak tolik šťávy.

Krupicové nočky s borůvkovou polevou
0 hlasů, 0.00 prům.hodnocení (0% skóre)

Napište mi, co si o tom myslíte