Wikirecepty.cz

Recepty na váš stůl

Nepečený tvarohový koláč s lesním ovocem

Bře 24, 2011 | Dezerty, Moučníky, RECEPTY

Ingredience:
Základ:
* 200g čokoládových sušenek, třeba BeBe Dobré ráno, esíček…
* 100g rozpuštěného másla
*
Na tvarohovou pěnu:
* 4 plátky želatiny
* 140ml smetany na vaření
* 500g měkkého tvarohu (ve vaničce)
* 140g přírodního krupicového cukru
* jemně nastrouhaná kůra z 1 malého pomeranče
* 4 lžíce pomerančové šťávy
* 400g malin
* 250ml smetany ke šlehání

Na omáčku:
* 250g nasekaných jahod a malin
* 3 lžíce pomerančové šťávy
* 2 lžíce přírodního krupicového cukru

Na ozdobu:
* směs lesních plodů (větší rozpulíme)
* moučkový cukr na poprášení

1. Rozpustíme máslo a vsypeme do něj rozdrobené sušenky. Promícháme a směsí vyložíme dno rozevírací dortové formy o průměru 24 cm. Přimáčkneme skleničkou s rovným dnem. Želatinu dáme do větší misky se studenou vodou a necháme pět minut máčet. Do menšího hrnce nalijeme smetanu na vaření a přivedeme ji téměř k varu. Potom ji odstavíme a po jednom do ní vmícháme vymačkané plátky želatiny – téměř okamžitě se rozpustí. Necháme trochu vychladnout.

2. Tvaroh, cukr, pomerančovou kůru a šťávu utřeme vařečkou nebo metličkou dohladka. Přimícháme vychladlou smetanu a maliny – pár jich přitom rozmáčkáme. Smetanu ke šlehání ušleháme do polotuha a pak zlehka spojíme s tvarohovou směsí. Vlijeme na sušenkový základ a nechte aspoň tři hodiny, ale klidně i přes noc chladit, aby náplň ztuhla. Rozmixujeme přísady na omáčku a ponecháme ji až do podávání v chladu.

3. Předtím než formu rozevřeme, nožem objedeme stěny koláče a opatrně dezert přesuneme na servírovací talíř. Ozdobíme lesním ovocem, poprašíme moučkovým cukrem a podáváme s vychlazenou omáčkou.