Odjinud
Kurkuma je japonskej šafrán, kterej se používá kupodivu v Indii. Je to v podstatě takový barvivo. Ale blíží se to samozřejmě ke kari. Jirka Babica

Zvěrina s glazovanou zeleninou

Ingredience (4 porce):
* 800g srnčího nebo dančího hřbetu
* 1 citron
* 4 menší červené řepy
* 4 menší červené cibule
* 1 pórek
* 4 stroužky česneku
* 2 snítky rozmarýnu
* 5 bobkových listů
* 100ml balzamikového octa
* olej, sůl pepř

Zvěřinu očistíme, odblaníme a naporcujeme na steaky. Olej smícháme s citronovou šťávou, solí a čerstvě mletým pepřem. Steaky v marinádě uložíme alespoň na 1 den. Červenou cibuli oloupeme a rozčtvrtíme, stejně tak i řepu. Pórek očistíme a nakrájíme na špalky dlouhé asi 3 cm. V žáruvzdorné pánvi rozehřejeme olej, nakrájenou zeleninu na něj vsypeme, stejně jako celé a oloupané stroužky česneku. Za stálého míchání opékáme necelých 10 minut, pak přidáme koření a postříkáme octem. Vložíme do trouby vyhřáté na 200C a pečeme 10 minut. Pak ji ztlumíme na 180C a pečeme další 30 minut.

Chvíli před tím, než je zelenina hotová, rozpálíme pánev a opečeme na něm steaky naprudko ze všech stran, přesný čas volíme podle toho, jak syrové je chceme uvnitř mít. Když je maso akorát, přemístíme je na teplé místo a necháme chvíli odpočinout. Podáváme společně s glazovanou zeleninou.

Zvěrina s glazovanou zeleninou
0 hlasů, 0.00 prům.hodnocení (0% skóre)

Napište mi, co si o tom myslíte