Wikirecepty.cz

Recepty na váš stůl

Muffiny s tvarohovou náplní

Led 20, 2013 | Moučníky, RECEPTY

Muffiny s tvarohovou náplní

Muffiny s tvarohovou náplní

Ingredience (12 ks):

Tvarohová náplň:
* 220 g krémového sýra, např. Philadelphia (pokojová teplota)
* 65 g (1/3 hrnku) cukru krupice
* 1 vajíčko
* 1/2 lžičky vanilkového extraktu (koupíme např. u Marks & Spencer)

Těsto:
* 195 g (1,5 hrnku) polohrubé mouky
* 200 g (1 hrnek) cukru krupice
* 30 g (1/3 hrnku) kakaa na pečení (ne holandského typu)
* 1 lžička jedlé sody
* 1/4 lžičky soli
* 240 ml (1 hrnek) vody
* 80 ml (1/3 hrnku) rostlinného oleje
* 1 lžička bílého octa
* 1 lžička vanilkového extraktu

Smetanový sýr prošleháme v míse s cukrem, vajíčkem a extraktem z vanilky do krému (krém by neměl být příliš tekutý, takže pokud krém mícháte tyčovým robotem, nepřežeňte to). Krém odložíme stranou a připravíme těsto na muffiny.

Do velké mísy prosijeme mouku, přidáme cukr, kakaový prášek, sodu a sůl, promícháme a ve středu směsi vytvoříme důlek. V další misce rozmícháme vodu, olej, ocet a vanilkový extrakt. Tekutou směs vlijeme do mísy s moukou a prošleháme dohladka.

Horkovzdušnou troubu si předehřejeme na 175C a muffinové košíčky (formu) plníme těstem. Pokud máme formu silikonovou, lehce ji vymažeme rostlinným olej a položíme jí na plech, pak teprvem plníme košíčky. Pokud máme formu plechovou, vyložíme jí papírovými košíčky. Košíčky naplníme těstem asi ze tří čtvrtin. Poté čajovou lžičkou, do středu těsta, vkládáme sýrový krém (měl by být tužší). Muffiny pečeme přibližně 25 minut. Těsto by mělo být vláčné, a pokud do něj píchneme špejli, tak by na ní po vytažení nemělo ulpívat těsto. Po upečení položíme formu s muffiny na mřížku, aby vychladly. Muffiny vydrží v chladničce 3-4 dny. Další varianty muffinů s čokoládou, ovocem nebo rozinkami najdete zde.

Zdroj: joyofbaking.com